V dňoch 13.10. – 15.10.2017 sa areálom kúpaliska Podhájska šírila vôňa klobás, gulášu a tradičných špecialít.
Za účasti 5 štátov sa tu konal 1. ročník Podhájskych dní klobás a tradičných špecialít. Záštitu nad týmto podujatím mal Ing. Jozef Barcaj, riaditeľ termálneho kúpaliska Podhájska.
Dňa 13.10.2017 súťažili len žiacke družstvá. Keďže sme nemali zástupcov z radov žiakov, tak sme sa rozhodli my, zamestnanci školy, že sa zúčastníme 14.10.2017 na tejto akcii v zložení :
Kapitán tímu : Mgr. Alena Kočkovská
Vedúca kuchárka : Jana Mlynárová
Kuchtíci : Mgr. Jana Ivanová, Július Hallo, Imrich Dvorakovič
Technický vedúci : Mgr. Erika Dvorakovičová

Varili sme guláš z troch druhov mäsa ( jelenie, hovädzie a bravčové).
Samotnému vareniu guláša na tvári miesta predchádzali prípravné práce. Postaviť kotlík s ohniskom, usporiadať pracovné prostredie, rozostaviť propagačný materiál, však sme išli prezentovať „Našu“ školu. Suroviny sme si predpripravili deň predtým v školskej kuchyni, aby sme mali čas oboznámiť sa s okolitými súťažiacimi družstvami a v družnej atmosfére spoznávať ľudí na tomto krásnom podujatí.
Tak sme v sobotu varili a degustovali a robili dobré meno našej škole.
Pri našom stánku sa okrem mnohých Kálničanov zastavil aj pán vedúci odboru vzdelávania a kultúry UNSK p. RNDr. Vladimír Gubiš s rodinou.
Medzinárodná porota hodnotila prípravné fázy, verbálnu komunikáciu, chuť uvareného guláša a celkový vzhľad a dojem nášho stánku.
Cieľom podujatia bolo prezentovať naše slovenské tradície v gastronómii a pritiahnuť širokú verejnosť a v snahe zachovať zvyky našich predkov.
No a aký bol výsledok ? Umiestnili sme sa v druhom, striebornom pásme a náš guláš sa veru minul. Všetok. Ba bolo ho aj málo. Kto prišiel neskoro, ľutoval, že neochutnal z toho víťazného.
Festival považujeme za skvele strávený čas a už sa tešíme na druhý ročník.
Za realizačný tím : Mgr. Erika Dvorakovičová, hospodárka školy

Pozrite si našu fotogalériu.